Strona domowa Zdrowie Co to takiego ta borelioza?
Zdrowie

Co to takiego ta borelioza?

Co to takiego ta borelioza? - Ceipoland.plBorelioza to choroba zakaźna, która kojarzy się nam z kleszczami. Nie jest to zaskakujące, gdyż to właśnie od nich człowiek może się nią zarazić. Charakteryzuje się ona tym, iż bardzo trudno ją rozpoznać, ponieważ ma nietypowe symptomy, które można powiązać z innymi dolegliwościami. Czym dokładnie jest borelioza? Jak przebiega jej wykrywanie i leczenie?

Borelioza – czym ona jest?

Borelioza to choroba przenoszona przez kleszcze. Wywołują ją krętki z rodzaju Borrelia. Zapadalność na nią jest najwyższa podczas czasu kiedy te pajęczaki mają szczyt swojej aktywności, czyli od maja do lipca. Zwykle trudno jest dojść do tego, czy danego człowieka dopadła borelioza. Jest tak, gdyż jej objawy da się przypisać innym problemom ze zdrowiem. Zdarza się i tak, że jest diagnozowana u kogoś dopiero po długim okresie.

Na czym polega wykrywanie boreliozy?

Wykrywanie boreliozy nie należy do prostych zadań. Bardzo często są z tym problemy. Generalnie, zalecanym jest, aby po każdym ugryzieniu kleszcza skierować się do przebadania przez doktora. Jest to najpewniejsza forma wykrywania boreliozy. Oczywiście nie każde ukąszenie będzie się równać chorobie. Znakiem szczególnym podczas początkowej fazy choroby jest obecność rumienia wędrującego w rejonie ukąszenia. Później, wraz z rozwojem boreliozy mogą pojawić się między innymi: nudności, wymioty, sztywność karku, psychozy, padaczki, zaburzenia słuchu.

Sposoby na leczenie boreliozy

Leczenie boreliozy to trudna kwestia. Dlatego prócz wizyty u doktora warto również wzmocnić nasze ciało i proces powrotu do zdrowia poprzez sięgniecie po naturalne opcje. Rewelacyjne będzie tutaj wykorzystanie biorezonansu, czyli skorzystanie z leczenia generatorem plazmowym. Pomocny może być tutaj skaner F-Scan 4. Jeśli chcemy wzmocnić nasze ciało, to skutecznym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po apiterapię. Leczenie boreliozy przebiegnie zdecydowanie sprawniej, jeśli zadbamy o odpowiednią, zdrową dietę. Więcej dokładnych informacji na temat możliwości wykrywania i leczenia boreliozy można znaleźć w tym miejscu: https://apiterapie.pl. Chorując na nią, doskonale jest dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej wrócić do pełni zdrowia.