Strona domowa Uroda Epidemia covid-19 to chyba dobry czas na domowe zabiegi upiększające
Uroda

Epidemia covid-19 to chyba dobry czas na domowe zabiegi upiększające

Epidemia covid-19 to chyba dobry czas na domowe zabiegi upiększające - Ceipoland.plPandemia to okres, w trakcie którego niemożliwe stało się korzystanie z profesjonalnych usług kosmetycznych. Warto jednak potraktować ten czas również jako szansę na zregenerowanie naszej skóry, włosów i paznokci, które mogą być już zniszczone na skutek różnego typu stylizacji. Jak zatem zadbać o urodę w trakcie pandemii?

Dbanie o urodę w trakcie pandemii – włosy w roli głównej

Samodzielna izolacja oznacza, że widzimy się tylko z najbliższymi z którymi mieszkamy na co dzień. Łączy się to również z większą swobodą – nie opuszczamy domu, nie musimy układać fryzury czy nakładać makijażu. To idealna okazja, aby zregenerować włosy i skórę, dać im chwilę wytchnienia i porządnie je odżywić. Możemy uczynić to korzystając z gotowych artykułów dostępnych w drogeriach i sklepach, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na całkowicie naturalną kurację produktami, które mamy zazwyczaj w swojej kuchni. Włosy warto zatem olejować przed każdym myciem, przy pomocy zwykłych olejów roślinnych. Domowe maseczki przygotujemy z kolei na bazie soku z cytryny, żółtek jaj oraz miąższu aloesu. Prawdziwie fenomenalny efekt zapewni natomiast laminowanie, czyli nałożenie na włosy mieszanki maseczki połączonej z rozpuszczoną w wodzie żelatyną.

Pielęgnacja urody w trakcie pandemii – co ze skórą?

Podczas domowej izolacji warto zrezygnować z makijażu, a zamiast niego wybrać skrupulatne oczyszczanie i nawilżanie skóry. Doskonały peeling zapewni nam masaż scrubem wykonanym z cukru oraz zmielonej kawy. Po nim cerę najlepiej nawilżyć odpowiednim kremem lub zdecydować się na domową maseczkę, którą możemy przygotować nawet na bazie majonezu czy jogurtu naturalnego. Jeśli dysponujemy lekkim olejem roślinnym, na przykład olejem konopnym, możemy nakładać go zamiast kremu przed położeniem się spać. Zawarte w nim witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe zadbają o odżywienie skóry oraz antyoksydację komórek.

Uroda w trakcie pandemii – pielęgnacja paznokci

W czasie kwarantanny możemy odpuścić sobie również manicure, a zamiast hybryd czy żeli wybrać gotowe odżywki. Jeśli nie mamy ich pod ręką, w płytki wcierajmy olejki, bądź kremy do rąk. Częstsze mycie i odkażanie dłoni bardzo szybko sprawi, że nasza skóra i paznokcie staną się przesuszone, dlatego ich regularne nawilżanie jest niezbędne dla zachowania naturalnej bariery ochronnej skóry oraz ładnego wyglądu płytek.

W trakcie pandemii możemy zrozumieć, że wiele zabiegów upiększających mamy szansę wykonać samodzielnie. Najlepiej potraktować zatem ten okres jako okazję do wypróbowania na sobie różnych domowych sposobów naturalnego poprawiania urody.